Oma maja. Alguses on idee…

Tahan majja. MItte kohe, kunagi hiljem. Praegu on hea unistada ju.

Hetkel oleme niikaugel, et on ootamas üks umbes kahehektariline krunt, mis meile õega kahepeale. Ja ootamas on ka hunnik ideid, ning palju võsa, mida maha tuleks võtta.
Täna tegi Marko võsa mahavõtmisega algust. Käisime Vutis, kust võtsime kaasa saed ja kirve ning mingi suure mõõgasarnase asja. Igal juhul sai M teest kuni lagendikuni läbi raiutud. Just käis mulle näitamas ka suurt villi, mille ta selle käigus saanud oli 😛

 

Me oleme pikaa aega rääkinud teemadel, milline võiks olla meie maja. Kui  mõned aastad tagasi eelistasime vaid funk-stiilis, siis nüüd on meie eelistused totaalselt muutunud. Ilmselt oleme ka ise vanemaks saanud. No ei tea. Igal juhul praegu tahaks midagi vanaaegset, mina isiklikult kujutan ette maja ees pikka terassi, midagi sellist nagu rehemajadel või kandilist palkonit-verandat, mis täies pikkuses ruudukestega akendega.

Midagi sarnast ehk nagu üleval piltidel.

Tahan suurt kööki, kus palju aknaid ja palju töötasapinda ning keskel pliit. Kindlasti ei taha enam kõrgläiget, vaid naturaalset puitu ja maalähedust.

Mis võiks olla majas: suur köök, suur elutuva, töötuba-hobituba. All wc ja dushiruum, külalistetuba. Üleval peaks olema igale lapsele oma tuba. Ilmselt selleks ajaks kui meie kunagi maja valmis saame, elavad nad kõik oma elu, kuid käivad meie juures nädalavahetustel, või toovad oma lapsed meile. Seega igale oma tuba on ikka vajalik.Meie magamistoast peaks vannituppa minema otse uks.

Saun peaks olema majast eraldi, suure eesruumiga. tahaks ka aiamaja-panipaika krundi peale. Tahaks, et  majadest jääks sisehoov nende vahele. Sedasi, nagu vanades talumajades – äärtes majad, keskel hoov.  AGA– ilmselt selle aja peale kui kunagi reaalselt tegudeks läheb, on mõtteid tulnud ja praegused ideed on ammu ununenud 🙂

About marijutud

Tegelikult ei olnud plaanis üldse mingit blogi pidada, aga näe mis välja kukkus :D Vaata autori marijutud postitusi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: